15/11/2017

Sapņu kāzu foto medījumos. 2. daļa.

kāzas

Skaistāko foto vietu meklējumos

Pinterest un citas kāzu fotogrāfijas ir brīnišķīgs avots savu vēlmju saraksta veidošanai. Skaistas bildes mežā, pie jūras, romantiskā pils noskaņā…varbūt kādā industriālā vietā kontrastam – tas varētu būt potenciālais saraksts. Bet te ienāk praktiskā nots – vai vēlmes ir savienojamas. Ar to es gribu teikt, vai pa ceļam no ceremonijas vietas uz viesu namu būs tas kas izsapņots vēlmju sarakstā. Vai pietiks laiks katrā no tām vietām uzkavēties? Vai braukt vieniem, vai ar visiem viesiem? Ko darīt, ja ceremonija un kāzu mielasts ir vienā vietā? Šie ir jautājumi, kas nodarbina gan jauno pāri, gan vedējus, kam jāsagādā dažs labs pārsteigums.

Foto: Linda Lauva (lindalauva.com)

Mežs. Latvija ir mežu zeme, bet nav tā, ka ieejot katrā mežā ir sajūta – IR! Ar “ir” tiek domāta vieta, kas labi derētu fotosesijai. Vislielākā varbūtība skaistu, tīru priežu mežu sastapt būtu kaut kur Jūras pusē. Bet, ko darīt, ja ceļš ved uz Siguldas vai Ogres pusi. Pirmā atbilde būtu – jādodas pirmskāzu ceļojumā atrast fotogrāfiju cienīgu mežu. Katrā ziņā teikšu – lai Jums veicas! Darbs ir komplicēts. Visupirms atrast mežu, tad tajā pabūt diennakts stundā, kad plānota bildēšanās. Un arī izdomāt, kas notiks, ja kāzu dienā līs lietus. Vai arī tad iecerēto meža noskaņu būs iespējams notvert. Meža bildes mēdz būs ļoti dažādas. Dažkārt lielākā veiksme ir īpaša saules gaisma, kas rada mistisku noskaņu, dažkārt meža noslēpums ir tā mežonībā.

Foto: Liene Pētersone (lienepetersone.com)

Jūra. Brīnišķīgas bildes kaut kur klusā un no ļaudīm tukšā vietā. Rūpīgi meklējama  gan no skatu, gan piebraukšanas viedokļa.

Foto: Māris Kiseļovs (marimoart.com)

Pilis un muižas ar skaistu parku. Rūpīgi izvēlējamas un rezervējamas no viedokļa, cik daudz citu pasākumu šajā teritorijā ir plānots Jūsu izvēlētajā dienā. Jāņem vērā, ka tā ir publiska vieta, kurā sestdienās un vasaras karstajā tūrisma sezonā varētu būt gana daudz cilvēku.

Foto Billijs Locs

Botāniskie dārzi un citas krāšņumaugu audzētavas. Vieta ar potenciālu, ja esat pirms tam izzinājuši, kas tieši derētu Jūsu fotosesijai. Piemēram, Salaspils botāniskais dārzs ir gana plašs, kur vart atrast kādu klusāku vietiņu, kur bildēties. Tomēr jāatceras, ka tās puķu dobes un augi, ko redzat skaistus un ziedošus kāzu plānošanas periodā, visdrīzāk neziedēs Jūsu kāzu dienā. Šādās publiskās vietās ir iepriekš jāuzzina pasākumu kalendārs, vai Jūsu dienā nav plānots stādu gadatirgus, pilsētas svētki vai kāds cits liels publisks pasākums.

Labības un citu kultūraugu lauki. Tam labam būs augt noteiktā laikā un mēnesī. Pilsētnieki, kas nav pārāk pazīstami ar augu ziedēšanas kalendāru var sasapņoties par dzelteniem rapšu laukiem, bet kāzas ir jūlijā…Ja ir vēlēšanās pēc skaistām bildēm kāpostu laukā vai rudzos, cītīgi jāapseko kāzu maršruts kādu mēnesi pirms notikuma. Tomēr ir jāņem vērā, ka, vismaz Pierīgā, kādā noteiktā palielā kvadrātā ir viens lielzemnieks, kas visur sēj teju vienu un to pašu.

Foto: Vilnis Slūka

….un tā varētu analizēt vēl un vēl, tomēr, palūkojoties bildēs, kuras kāzu fotogrāfi liek savās mājaslapās, ir skaidrs, ka vide ir svarīga, taču tai pat laikā visai otršķirīga, jo galvenais ir paša pāra emocijas, noskaņa un detaļas.

Šeit dažas lapas iedvesmai

Māris Plūme

Māris Kiseļovs

Linda Lauva

un daudz iedvesmas Latvijas kāzu fotogrāfu associācijas lapā.