30/10/2017

Kas ietilpst pakalpojuma cenā?

Iedomājieties! Jūs esam atraduši savu ideālo kāzu vietu – viss kā izsapņots un iecerēts, bet tad pulkstenis nosit divpadsmit un skaistā kāzu vieta pārvēršas līdz nepazīšanai jeb  to, kāda tā bijusi kādreiz pirms dažus gadus vietas saimnieki bija to iekārtojuši. Taču Jums gluži kā tādā virtuālās realitātes spēlē ir iespēja visu atjaunot un, iespējams, padarīt vēl atbilstošāku Jūsu vēlmēm.

Nu tad aiziet – Jūsu rīcībā ir mežs, kas izskatās kā purvaini, necaurejami džungļi, neliels kapitāls, kuru, racionāli izmantojot, Jūs varat sasniegt kāroto mērķi. Vispirms ir jāiegādājas instrumenti, lai veiktu meža tīrīšanu, jānoīrē tehnika, lai izrakstu dīķus, kur pēcāk satecēt purva ūdenim. Tad jāizlīdzina no dīķa izraktie zemes kalni, jāiesēj zāle, jāgaida lietus, lai viss uzdīgtu, pēcāk cītīgi jāpļauj reizi nedēļā un rudenī jāsavāc nokritušās lapas. Kā kārtīgam saimniekam noderēs arī skaista puķu dobe, kuru vajadzētu iekopt, kā arī purva radītos tukšumus vajadzētu aizstāt ar citiem stādītiem krāšņumkokiem.

Nākamais uzdevums ir ķerties pie kāzu lapenes celtniecības – jādabū vajadzīgās atļaujas, jāsagatavo materiāli un tad aiziet – atliek vien uzbūvēt. Tikai jāatceras, ka katrs solis maksā daļu no kapitāla, bet neko darīt – sapņu kāzas taču gribas. Vēl kāds brītiņš un nu jau skaidrs, ka lietus gadījumā, kāzas būs glābtas – jumts virs galvas būs. Ak jā, lapene ir, bet kā uz tās tikt – jābūvē tilts vai celiņš. Sacīts – darīts.

Pārlūkojot kāzu viesu sarakstu, Jūs saprotiet, ka lapene ir skaista, taču par mazu, lai saaicinātu visus, ko vēlaties un tomēr vajadzētu plašāku telpu, lai realizētu Jūsu ieceres. Sakratot krājkasīti, Jūs tajā atrodiet vēl gana daudz līdzekļu, lai uzbūvētu lielu terasi, ku pietiks vietas gan kāzu valsim, gan vietai, lai viesus izvietotu pie galdiem. Domāts – darīts. Zīmējam projektu, saskaņojam, gatavojam terases konstrukcijas un būvējam. Saule vai lietus – līdz kāzām visam jābūt gatavam! Virtuālajai realitātei ir jātop par īstenību.

 

….ar šo ievadu es vēlos teikt, ka plaša, skaista un sakopta teritorija nav pašsaprotama lieta. Visbiežāk tās ir kopējās sajūtas, kas liek klientam izvēlēties vienu vai citu vietu – meža, ūdeņu tuvs, skaists dārzs, tiltiņi, kičīgi namiņi vai kas tamlīdzīgs. Teorētiski klients nemaksā par apkārt esošām puķu dobēm, kurās esošie augi ir jānopērk, jāiestāda un jākopj, arī par to mežu, kurš jāuztur estētiski skaists vai zāli, kurai jābūt iesētai, koptai un nopļautai. Nereti romantiskās ūdenstilpnes ar skaistiem tiltiņiem un saliņām ir mākslīgi veidotas – rakti dīķi, apzaļumotas dīķmalas un ūdenstilpnes tīrītas no aizaugšanas. Teorētiski tas cenā nav iekļauts, jo vērtību aprēķināt ir visai neiespējami, bet faktiski klients to pieņem par pašsaprotamu, ka uz kāzu ceremoniju nebūs jābrien pa zāli līdz vēderam, apkārt būs tik skaisti kā Pinterest bildēs.

Praktiski to, kas ietilpst pasākumā tāmē var gana skrupulozi definēt – laiku, vietu, kas tiek izmantota, pakalpojumu klāstu.

TAČU ir tik daudz situācijas, ko klients nevar paredzēt, kas notiks svētku dienā un tad, esot meža vidū, būs vien jāpaļaujas uz saimnieku padomu un iespējām glābt situāciju. Tas nebūs ierakstīts līgumā, ka saimniekam ir pienākums izlīdzēt ēdinātājam, kas aizmirsis vienu no četriem galdautiem, to, ka florists nav aprēķinājis pareizi laiku un bez vēl dažām darba rokām nespēs sasiet visas lentītes un puķītes līdz ieradīsies līgava, to, ka florists būs atbraucis bez kāpnēm, lai uzkārtu kokos vēlamās dekorācijas, to ka jaunlaulātie, cerot visu darīt paši, savā svarīgākajā dienā atbrauks par vēlu, būs vēl jābildējas, jāklāj galds, bet laiks līdz viesu ierašanās brīdim būs necik…..

TAS nozīmē, ka, pērkot pakalpojumu, Jūs labā vietā pērkat ne vien ēku vai stundu skaitu, bet arī saimnieku gadiem ieguldīto darbu, zināšanas un labo gribu, lai viņa sētā pasākums izdotos un klients būtu laimīgs! Un  šādas vietas, kā likums, nepiedalās konkursā par lētāko piedāvājumu, bet tieši otrādi – pievieno vērtību, kuru pat negaidāt.

P.s. Raksts tapis pēc dīvām sezonām nostrādātām kā kāzu ceremonijas un kāzu pieturvieta, satiekot desmitiem pāru Ārpus laika, atbildot uz daudziem jautājumiem e – pastos un lasot, ko topošās līgavas vaicā kāzu forumos.