03/11/2017

Ārpus laika zīmola stāsts

Laimes lietus

Mūsu zīmols atnāca pats – bez brainstrom, bez variantiem uz tāfeles un fokusa grupām tā testēšanai. Atnāca kā ideja par laika plūdumu ar diviem pretstatiem – hronoss un kaiross, kas ir mūsu dzīves neatsverama sastāvdaļa.

Hronoss – ir laika personifikācija pirms Sokrāta filosofijā un pēcākā laika literatūrā. Hronoss pārvalda lineāro laiku (tā Wikipēdija).

Kaiross – sengrieķu vārds, kas nozīmē  pareizo, kritisko, piepildīto laiku, kas ir piemērots darīšanai. Jaunajā derībā “kairos” ir pieminēts 86 reizes un nozīmē Dieva nodomu piepildīšanos. Kaiross nozīmē arī būšanu ārpus laika – mirkļu tveršanu un apziņas stāvokli, kad tā ir brīva no hronoss laika plūduma.

Mežs, daba, miers, šūpuļtīkli, apaļas mājas – kaut kas ārpus…..pavisam nevilšus atved pie domas, ka mēs vēlamies saviem klientiem ļaut piedzīvot kaiross sajūtas.

Pirmo par Kairosu nosaucām vietu, kur atrodamies – Kairosa, Salaspils pagasts, Salaspils novads. Kādu laiku dzīvojām ar Kairosas vārdu līdz nejauši, pļāpājot ar brīnišķīgu kāzu fotogrāfi Evu Šicu atnāca latviskais tulkojums – Ārpus laika.

Hronoss un Kaiross ir ietilpīgi filosofiski jēdzieni, taču to, kas ir kaiross var izteikt viena bilde, viens stāsts, noķerta mirkļa sajūta.

Pavisam nejauši, skatoties LTV raidījumu “100grami kultūras. Nacionālie dārgumi” par kāzām, pamanīju literatūrzinātnieces Janīnas Kursītes kodolīgu un precīzu skaidrojumu kaiross jēdzienam, balstoties uz vienas kāzu fotogrāfijas “Laimes lietus”, kuru septiņdesmitajos gados uzņēmis fotogrāfs Valdis Brauns.

Lūk – raidījuma fragments. Vēl labāk izstāstīt mūsu zīmola stāstu 3 minūteš būtu grūti….